17.08.2016

NEJLEPŠÍ POMĚR CENA/VÝKON – CASE 695ST

Rypadlo nakladače CASE se mohou pochlubit dlouholetou historií sahající do roku 1959, která je plná inovací a nových technických řešení. 

CASE 695ST s výkonem 82 kW je v dnešní době nejvýkonnější rypadlo nakladač ve své hmotnostní třídě. Díky ideálnímu nastavení FPT motoru o objemu 3,4 l, který splňuje emisní normu TIER 4i, je motor schopen provozu se spotřebou již od 5,5l/mth.

Standardem u tohoto stroje je PowerShift převodovka s možností volby automatického, nebo manuálního řazení pod zatížením. Nápravy 695ST disponují diferenciály s částečnou svorností, u 590ST pak 100 % uzávěrkou zadní nápravy.

Samozřejmostí je vzduchem odpružená sedačka obsluhy a odpružení ramen nakladače bez kterého si dnešní strojník snad přejezd se strojem nedovede představit. V roce 1964 CASE představil jako první teleskopicky prodlouženou násadu podkopu. Technické řešení, u kterého se teleskopicky posouvá obal násady, si CASE ponechal dodnes. Hlavní výhodou je ochrana kluzných částí teleskopu před vniknutí jakéhokoli materiálu, což může způsobit nadměrné opotřebení a následné zvýšení nákladů na údržbu, ale také nežádoucí vůle, které brání přesné práci s podkopem. O zapouzdřený teleskop je možné také opřít nakládaný materiál, a přesto nedojde k poškození kluzných částí.

Modelová řada 695ST a 590ST je také jedinými stroji, které mají plně integrovaný hydraulický rychloupínací systém lopaty podkopu. Z pozice obsluhy stačí stisknou dvě tlačítka, čímž se aktivuje zasunutí dvou čepů „rychloupínáku“, přičemž strojník ocení rychlost a jednoduchost tohoto úkonu. Je nutné zmínit, že u tohoto systému nedochází ke snížení rypné síly jako u běžně vkládaného mechanického „rychloupínáku“, jelikož se podkopová lopata otáčí po čepu přímo vycházejícím z konce násady.

 

Ke standardu výbavy stroje patří pilotní ovládání podkopu a axiální hydraulické čerpadlo s proměnnou dodávkou oleje od 6 l do 165 l/min. Hlavním výhodou je maximální plynulost ovládání stroje, znatelná úspora paliva a také nižší hlučnost stroje oproti dříve používaným zubovým čerpadlům. 

Značka CASE se vždy snaží obsluze stroje nabídnout maximální možný komfort. Radost z používání vám přinesou čtyři přední a zadní pracovní světla, dvě boční světla, bezpečnostní zámky na stabilizátorech a BlueTooth autorádio.

 RYPADLO-NAKLADAČE Case construction

JAPONSKÁ KVALITA A TECHNOLOGIE – CASE CX210D

Pásová rypadla CASE se vždy ve své kategorii řadila na špičku v rámci celého světa a nejinak je tomu u inovované modelové řady D. Nejnovější řada rypadel CASE splňuje emisní normu TIER IV final pouze s využitím DOC katalyzátoru s SCR technologií. To znamená, že u těchto strojů není nutná po několika tisících motohodin výměna DPF filtru, což přínáší značnou finanční úsporu. Díky této inovaci motor ISUZU pracuje ve standardním teplotním a otáčkovým režimu, a tudíž už není zapotřebí velkého chladícího systému. Motorová zástavba je tak menší než u strojů s DPF filtrem a viditelnost z pozice obsluhy není tolik omezována.

K viditelnosti do všech stran přispívá systém dvou kamer. Boční a zadní kamera s volitelným LED osvětlením přenáší obraz na 180 mm monitor, kde lze obraz rozdělit na polovinu a sledovat jak zadní, tak boční pohled.

CASE se u nové modelové řady pásových rypadel rovněž zaměřil na hydraulický systém, který nazývá příznačně Case Intelligent Hydraulic System – CIHS. Tento systém zajišťuje inteligentní kontrolu a komunikaci mezi všemi základními hydraulickými prvky. V praxi se vyznačuje zejména mimořádně plynulým ovládáním hydrauliky s ideálním zatížením motoru, což přináší nízkou spotřebu paliva, rychlejší pracovní cyklus a prodloužení životnosti stroje. 

Pásová rypadla řady D prošla také několika zásadními změnami v oblasti podvozku a ramene stroje. O 7 % byly zesíleny rolny pásů a hydromotory pojezdů byly dle modelu zvětšeny o 13 % až 57 %. U nejvíce zatěžovaných částí ramene a násady byly použity silnější materiály pro snížení stresu a zvýšení rypného výkonu. To vše za účelem lepší výkonnosti i životnosti stroje. 

Při výběru stroje se může zákazník zvolit až čtyři hydraulické okruhy pro přídavné zařízení včetně toho, jak bude okruhy ovládat. Na výběr je možnost ovládání nožním pedálem, nebo přímo na joysticku. Rovněž je možné přednastavení tlaku a průtoku hydrauliky až pro deset různých přídavných zařízení. Volitelně je možné rypadlo vybavit nezávislým okruhem hydraulického upínacího zařízení, který je pak nainstalován přímo z výroby.

Bezpečnostním standardem je ROPS/FOPS s ochranou mříží a zábradlí z obou stran stroje, které je důležité při údržbě a pohybu v okolí motoru.

Ke komfortu obsluhy přispěje zbrusu nový design a výbava sedačky, která je vyhřívaná a plně nastavitelná s vysokým opěradlem zad. Tyto inovace ve spojení s prostornější kabinou přispívají ke zlepšení pohodlí obsluhy a ke snížení možné únavy.

 

pásová rypadla Case construction

»zpět do archivu novinek